Festiwal w pigułce

2-8 czerwca, Ostrów Wielkopolski: filmy, muzyka, spotkania, konkurs, koncerty, wystawy, warsztaty, debata… To wszystko na 8. Grand Prix Komeda. Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy – wydarzeniu promującym polski film i jego twórców, a zwłaszcza kompozytorów za sprawą konkursu na najlepszą muzykę filmową.

Ostrowski festiwal promuje polski film i muzykę filmową. Wszystko dzięki patronatowi Krzysztofa Komedy, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził młodość oraz konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym. O tym, kto zdobędzie Grand Prix Komeda, dowiemy się od profesjonalnego jury na gali finałowej; wówczas poznamy nie tylko zwycięzcę konkursu, ale i laureata nagrody za całokształt twórczości, ponadto przyznane zostaną: Nagroda Publiczności oraz Nagroda dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa.

Na festiwalu zobaczymy także pozakonkursowe filmy fabularne, dokumentalne i muzyczne. Większość będziemy oglądali razem z twórcami. Publiczność zobaczy filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda. Inne akcenty związane z patronem festiwalu to wystawa zdjęć m.in. Marka Karewicza, debata z udziałem gości dotycząca spuścizny muzycznej Krzysztofa Komedy czy plenerowa akcja ,,Spacer ostrowskimi śladami Komedy”.

Na festiwalu muzyka rozbrzmi nie tylko w filmach. W tym roku organizatorzy zaprosili Sonię Bohosiewicz z recitalem ,,10 sekretów Marilyn Monroe” i L.U.C.-a z projektem Rebel Babel Film Orchestra. Nie zabraknie też spotkań autorskich oraz warsztatów.

8. Grand Prix Komeda. Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy odbędzie się w dniach od 2 do 8 czerwca w Ostrowie Wielkopolskim. Organizatorem przedsięwzięcia, którego dyrektorem artystycznym jest Łukasz Maciejewski, a szefuje mu Sebastian Górski, jest Ostrowskie Centrum Kultury. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą  salach: OCK, kina Komeda, w Klubie Stara Przepompownia oraz na Rynku.

Gośćmi 8. Grand Prix Komeda będą m.in.: Daniel Bloom, Sonia Bohosiewicz, Jacek Braciak, Agata Buzek, Olga Chajdas, Bartosz Chajdecki, Teresa Czepiec, Misia Furtak, Magdalena Grzebałkowska, Jan A.P. Kaczmarek, Mary Komasa, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Bartosz Konopka, Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Kwiatkowski, Tomasz Lach, Borys Lankosz, L.U.C., Magdalena Łazarkiewicz, Wojciech Mazolewski, Gabriela Muskała, Anna Radwan, Jerzy Rogiewicz, Eliza Rycembel, Łukasz Simlat, Andrzej Smolik, Marcin Stańczyk, Agnieszka Szydłowska, Mikołaj Trzaska, Ewa Wiśniewska, Adam Woronowicz, Anna Wróblewska, Wanda Ziembicka-Has…

W sumie na festiwalowe wydarzenia do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie ponad 40 gości. Z wieloma publiczność spotka się po projekcjach filmów z ich udziałem.